Bir imzada siz attın!

Bugun Tazreen ve Rana Plaza kurbanlarının adalete ulaşabilmesi için desteğini istiyoruz. Temiz Giysi Kampanyası aktivistleri Avrupanın dört bir yanında uluslararası markalara Bangladeşte yıkılan binalar ve gerçekleşen yangının kurbanlarına tazminatlarını ödeme çağrısı yapmak için protestolar gerçekleştirecekler. Protestolar toplamada 1239 kişinin ölüme neden olan iki olayın, Rana Plazanın çöküşünün üzerinden bir ay ve Tazreen Fabrikasındaki yangının çıkışının üzerinden altı ay geçmişken gerçekleştirilecek.

Bu konuda işçilere ve ailelerine yardımınız olabilir!

Aşağıdaki dilekçeyi imzalayarak markalara bu olayların kurbanlarına ödemeleri gereken tazminatı tam olarak ödemeleri gerektiğinden emin olmak istediğinizi söyleyebilirsiniz….

 

Temsili cenazeler, fabrika koşullarının canlandırılması, “moda show”ları cekilen acıların, geride kalanların kayıplarının ve ulaşılamayan sağlık hizmetlerinin karşısında gerçekleştirilen protesto gösterilerinin birer parçası olacak. Bu protestolar Benetton ve Mango mağazalarının önlerinde Rana Plaza’da üretim yaptıran yahut oraya deneme siparişi vermiş bulunan diğer markaların mağazalarının önünde gerçekleşecektir.

Tüm işçiler ve ve aileleri tazminatlarına alana dek, hiç bir markanın bu işten yakasını sıyırmasına izin vermeyeceğiz.

Basın açıklamasının tamamını İngilizce olarak buradan okuyabilirsiniz

Dilkeçeyi buradan imzalayabilir ve markalardan neler beklediğimizi buradan okuyabilirsiniz.

Desteğiniz için teşekkürler

Temiz Giysi Kampanyası

Yorum Yap