Şeffaf Ol! Tedarik Zincirini Açıkla!

Şeffaflık kampanyasına imza atan 70 bin kişi, Armani ve Primark’a tedarik zincirlerini açıklama çağrısında bulundu. 

70 bin kişi attıkları imza ile dünyaca ünlü büyük markalar; Armani, Primark, Urban Outfitters, Forever 21 ve Walmart’ı yeni yılda şeffaf olmaya ve ürünlerini üreten fabrikaları kamuoyuna açıklamaya çağırdı. Aktivistler, Ocak ayı boyunca büyük Avrupa şehirlerinde Armani ve Primark’a altın kutular içinde 70 bin kişinin imzalarını sunmaya devam edecek. Toplanan imzalar, diğer hedef markalara da posta yolu ile gönderiliyor.

Türkiye adresi Nişantaşı Armani

Temiz Giysi Kampanyası Derneği gönüllüleri, İstanbul Nişantaşı’ndaki Armani mağazasına giderek toplanan 70 bin imzayı hazırladıkları altın renkli hediye kutusu ile mağaza müdürüne sunarken kampanya hakkında da bilgi verdiler.
Kampanyanın amacı tedarik zincirlerini şeffaflaştırarak hem işçi hakları konusunda hem de sürdürülebilir tedarik zincirleri konusunda iyileştirmelere katkı sunmak.
Şeffaflık Kampanyası #GoTransparent hashtagi ile İnsan Hakları İzleme Örgütü (Human Rights Watch), Temiz Giysi Kampanyası (Clean Clothes Campaign) ve Uluslararası Çalışma Hakları Forumu (International Labor Rights Forum) tarafından yürütülüyor. Bugüne kadar onlarca marka şeffaflık kampanyasına dahil olarak tedarik zincirlerini açıkladı.